
181 750 Kč
9. června 2004 se přehnalo Litovlí tornádo a zanechalo za sebou mimořádné škody – střechy zcela odnesené, poškozené stropy, zlomené betonové sloupy, poškozené zdivo. Šířka pásu nejhorších škod zde dosahovala 100–200 m. Celkové škody přitom byly odhadnuty na více než 100 miliónů korun.
Přispět bylo možné zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS LITOVEL na číslo 87777. Cena této sms byla 30 Kč + DPH.
Počet došlých DMS: 6 731 = 181 749,72 Kč pro sbírku
Nadace Partnerství darovala Litovli z veřejné sbírky částku 172 663 korun, určenou na rekonstrukci městského parku a obnovu zeleně na ulici Boženy Němcové u autobusového nádraží.
Nadace Partnerství zaregistrovala sbírku Člověk a krajina (v jejím rámci se konala sbírka pro Litovel), která umožňuje rychlou reakci na přírodní katastrofy. Veřejná sbírka byla oznámena krajskému úřadu Jihomoravského kraje dne 7. 7. 2004. Krajský úřad ji zaregistroval pod číslem jednacím JMK 22374/2004 OPO a vydal rozhodnutí dne 12. 7. 2004 o dni zahájení veřejné sbírky k 16. 7. 2004
Účel sbírky: humanitární a charitativní pomoc občanům, obcím a neziskovým organizacím postiženým přírodními katastrofami a zhoršenými ekologickými podmínkami při obnově jejich životního prostředí, majetku a infrastruktury. Sbírka byla ukončena k 1. 7. 2007. Celkové vyúčtování sbírky schválil krajský úřad Jihomoravského kraje.