Lucie Olišarová

Alej svobody jsme letos vysadili jen s pár dobrovolníky. Někteří mi doteď spílají za bolest celého člověka. Pocit z dobré práce v duchu hesla hlavou, srdcem, rukama, za to ale stojí. Zažijte jej taky!

Lucie Olišarová
milovnice alejí
odborná asistentka Sázíme budoucnost

Porozumění přírodě

Pandemie za rohem

Každý rok se objeví asi 5 nových onemocnění, původcem většiny z nich jsou zvířata. Nechme přírodě její prostor, zachráníme tak možná nejen klima, ale i sebe.

Udržitelnost

Neplýtvejte

Jak nejlépe omezit množství odpadu? Tak, že žádný nevznikne. S tím vám pomůže nová cirkulární mapa Brna. Najdete v ní bazobalové obchody, re-use centra i opravny.

Kniha

Zpátky na zem

Jistoty mizí stejně jako úrodná půda, která se často přímo pod nohama mění v poušť. Jak z toho ven? Tíživými otázkami současnosti se ve své knize zabývá sociolog Bruno Latour.

Udržitelná turistika

Otevřete okno

Jediný skutečně udržitelný a bezpečný způsob cestování je tu! Ještě dnes se můžete podívat z okna v Austrálii i v Japonsku! Nevěříte? Vyzkoušejte window swap!

Nejbližší akce

19. 11. 2020 / Panelová diskuze: Fakta a mýty o klimatu
20. 11. 2020 / Webinář modrozelená infrastruktura
21. 11. 2020 / Bastlfest: Festival kutilství pro celou rodinu
02. 12. 2020 / Webinář zdarma: Jak na environmentální žal

Roušky skladem!

Přemýšleli jste někdy nad tím, že stromy jsou naše zelená rouška? Pomáhají soupeřit s nemocemi způsobenými krizí klimatu: suchem, horkem nebo erozí. Pomozte nám jich vysázet co nejvíce. Třeba 10 milionů!
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ