Adéla Pokorná

Práce s dětmi a mladými je pro mě velká radost a neskutečně mě nabíjí. Od kroužků, přímešťáků a táborů jsem se dostala až k podpoře Climate Heroes. Nechte se taky nabít jejich příběhy!

Adéla Pokorná
každodenní hrdinka
v re-Generátoru Nadace Partnerství

Porozumění přírodě

Ke kořenům

To důležité se odehrává pod povrchem. Viděli jste někdy celé kořeny borovice? Prohlédněte si unikátní virtuální galerii kořenových systémů evropských rostlin.

Hra

Fenomén

Co je zelené, to je správně. Minimálně v celosvětové populární hře Wordle. Připomíná stolní hru logik, v češtině ji najdete pod názvem Hádej slova.

Porozumění přírodě

V anonymitě

Pořád je co objevovat, třeba stromy. Přes 9 000 jejich druhů podle vědců zatím nebylo zdokumentováno. Nejvíce z nich roste v Amazonii, právě tam jim ale hrozí vymření kvůli odlesňování a klimatické změně.

Udržitelnost

Emise a hry

Zimní olympiáda bez fanoušků, bez sněhu a v budoucnu možná i bez sportovců. Boj o medaile má i svou temnou stránku. Za ekologii by to na zlato nebylo.

Nejbližší akce

16. 2. 2022 / Přednáška: Prague Innovation Mixxer – Čistý vzduch
16. 2. 2022 / Konference Smart Food: Jak omezit plýtvání potravinami
do 22. 2. 2022 / Soutěž: Lípa mýma očima
22. 2. 2022 / Online diskuze: Cesty byznysu k uhlíkové neutralitě
22. 2. 2022 / Seminář: Jak se úspěšně adaptovat na změnu klimatu na jižní Moravě a v Dolním Rakousku

Pro evropské stromy

Stromy jsou oázou života, slunečníkem rozpálených měst, ale také bedlivým pozorovatelem a vypravěčem lidských osudů napříč generacemi. Na každém stromu záleží. Stejně jako na každém příspěvku.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ