Andrea Ondrůjová

Výsadba stromů a péče o krajinu mě doprovází už od vysoké školy. Organizace sázení pro 400 lidí ale byla moje premiéra a pěkná fuška. Všichni, kdo na podzim sázíte, máte můj obdiv!

Andrea Ondrůjová
líšeňská aktivistka, vášnivá zahradnice, basketbalistka
a koordinátorka Aleje svobody

Zahrada

Zelináři

Co Čech, to pěstitel! Více jak desetina zeleniny, která se v Česku vypěstuje, vyroste na soukromých zahradách a zahrádkách. Oblibu vlastní produkce zvýšila mimo jiné i pandemie.

Udržitelnost

Druhá šance

Upcyclingem proti rychlé módě! Spousta věcí už existuje, tak proč neustále tvořit nové? Inspirujte se u jedné z našich ambasadorek pro klima, která dává oblečení nový život pod značkou VEDU clothing.

Klimatická změna

Potápí se

Souostroví Kiribati už možná za několik desítek let skončí jako jedno z prvních pod hladinou oceánu. Ani důsledné dodržování Pařížské dohody ho pravděpodobně nezachrání.

Porozumění přírodě

Evoluce

A bude mít ty zahnuté zuby nahoru? Nebude. Sloni afričtí se čím dál častěji rodí bez klů. Příčinou jsou pytláci. Podle vědců jsme svědky zrychlené evoluce.

Nejbližší akce

20. 11. 2021 / Výsadba aleje za vítěznou jabloň
24. 11. 2021 / Samovýrobci a energetická společenství jako hybatelé proměny energetiky
30. 11. 2021 / KONFERENCE SHARING A CLEANER, INNOVATIVE AND SUSTAINABLE FUTURE
3. 12. 2021 / Workshop FILMEM PRO KLIMA

Milý Ježíšku,

nebaví mě chodit do ZOO. Chci se dívat na zvířata venku. Nevíš, jak je najdu? Loňské kolo bylo super! Nedá se na něm ale jezdit. Všude je hrozné horko. Ježíšku, v naší ulici se nedá dýchat a spát kvůli prachu a hluku. Uděláš s tím něco?

Prosím nevoz nám už žádný umělý stromeček, nevoní.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ