Mirka Soldánová

Můj dědeček a tatínek byli – jako já – lesáci. Od narození žiju v Zálesí. Ale moje srdce bije pro všechny stromy: teď nejvíc pro ty ovocné. Pro jaký strom tluče to vaše?

Mirka Soldánová
(zá)lesačka z MAS Stolové Hory
a porotkyně Stromu roku

Udržitelnost

Soběstatečné

Ovce, prase, slepice, kráva i bernardýn. Textilní designérka se přestěhovala na rodinný statek pod Brdy a vytvořila kolekci sak a kabátů z vlastní vlny.

Udržitelnost

Zelený Focus

Václav Moravec a jeho hosté v trochu jiné debatě o Zelené dohodě. Slyšel o ní každý, ale co vlastně znamená? Změní Česko? Proč budí vášně?


Město

Vstřícnost i lhostejnost

Lavička, odpadkový koš nebo třeba strom. Při pohybu po veřejném prostranství můžeme mít pocit, že na nás při jeho plánování někdo myslel. Nebo taky ne.

Porozumění přírodě

Množí se

Velký bariérový útes žije, a dokonce se množí! Koráli koncem listopadu vypustili do vody velké množství spermií a vajíček. Je tak nadějné, že se útes zotavuje.

Nejbližší akce

2. 12. 2021 / Rethink Architecture: Odolná města
6. 12. 2021 / Webinář: Adapterra Awards – Příklady dobré praxe
9. 12. 2021 / Kulatý stůl: Implementace klimatických závazků v ČR
8. 12. 2021 / Evropa jako leader v čistých technologiích: od montovny k mozkovně

Milý Ježíšku,

nebaví mě chodit do ZOO. Chci se dívat na zvířata venku. Nevíš, jak je najdu? Loňské kolo bylo super! Nedá se na něm ale jezdit. Všude je hrozné horko. Ježíšku, v naší ulici se nedá dýchat a spát kvůli prachu a hluku. Uděláš s tím něco?

Prosím nevoz nám už žádný umělý stromeček, nevoní.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ