Jan Dungel

Přál bych si, aby můj vnuk Honzík mohl zažít to, co já. Již dnes však vím, že nezažije. Rozhodně ne v podobě, jak jsem amazonský prales poznal já… Pro něj a jeho generaci natáčím toto svědectví.

Jan Dungel
Emeritní předseda
správní rady Nadace Partnerství

Životní prostředí

Klima král

Věděli jste, že nový britský panovník je dlouholetý zapálený ekolog a ochránce klimatu? Vyprávět by mohli i místní z Hostětína, který navštívil před 12 lety.

Klimatická změna

Tleskáme

Jediným akcionářem úspěšné značky outdoorového oblečení Patagonia se stala sama Země. Miliardář se rozhodl převést veškeré zisky firmy na organizace, které se věnují boji s ekologickou krizí.

Strom roku

Olízni ji

Chudobínská borovice, vítězka naší ankety Evropský strom roku, se dočkala vlastní známky. Pokud jste dlouho nikomu nenapsali, teď je ten čas!

Adapterra Awards

Adaptovali se

To nejlepší z nápadů jak na klima v Česku a Horním a Dolním Rakousku. Soutěž Adapterra Awards vrcholí. Podpořit nejlepší projekty svými hlasy můžete do 15. 10.

Nejbližší akce

12. 7. – 20. 12. 2022 / Laboratoř budoucnosti #thefuturelab
29. 9. 2022 / Inspirační kurz: Adaptace na změnu klimatu ve městech a obcích společně a přeshraničně
1.–2. 10. 2022 / 30. ročník Festivalu ptactva
5. 10. 2022 / Komentovaná prohlídka pasivní budovy
12.–13. 10. 2022 / Conference on Nature Restoration Law

30 let

Víte, že už 30 let ovlivňujeme životní prostředí v Česku k lepšímu?

Třeba jsme pomohli desítkám měst kultivovat veřejné prostory pro lidi. Vydali jsme 6 metodických publikací o komunitním plánování a vyškolili skupinu zkušených facilitátorů.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ