Tereza Muchová

Co dělá zahradník v zimě? Rozhodně nemá čas na lenošení! V přehledu našich témat se dozvíte, jak se připravujeme na Vánoce v Otevřené zahradě.

Tereza Muchová
zahradnice-údernice
z Otevřené zahrady

Udržitelnost

Nakupujte pomalu

Statisíce tun oblečení ročně končí na českých skládkách. Jak z toho ven? Rozhovor, který byste si měli přečíst, než si půjdete koupit nový vánoční svetr se sobem.

Klimatická změna

Nový rekord

Potvrzeno. V Arktidě bylo loni v červnu naměřeno 38 stupňů Celsia. Na místo 115 km za polárním kruhem docela vedro. Ještě má někdo pochyby o klimatické změně?

Stromy

Stromokultura

I výsadba stromů může nadělat více škody než užitku. Třeba když v krajině uměle vznikne monokultura. Naopak ve městě stromy svůj význam obvykle mají. Proto právě tam #sazimebudoucnost.

Otevřená zahrada

Zima v zahradě

Naše Otevřená zahrada sice zavřela své brány a přikryl ji sníh, to ale neznamená, že se tu nic neděje. Opravujeme a těšíme se na jaro, a vy můžete s námi!

Nejbližší akce

18. 12. 2021 / Hybridní debata: Deset let bez Václava Havla

Milý Ježíšku,

nebaví mě chodit do ZOO. Chci se dívat na zvířata venku. Nevíš, jak je najdu? Loňské kolo bylo super! Nedá se na něm ale jezdit. Všude je hrozné horko. Ježíšku, v naší ulici se nedá dýchat a spát kvůli prachu a hluku. Uděláš s tím něco?

Prosím nevoz nám už žádný umělý stromeček, nevoní.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ