Daniel Mourek

Pokud bychom měli najít nějaké plus covidu, je to nárůst počtu lidí, kteří jezdí na kole. Do práce i rekreačně. Můj vzkaz příští vládě tedy je: cyklostezky, cyklostezky, cyklostezky!

Daniel Mourek
narozen v jízdním sedle
koordinátor mezinárodních mobilitních projektů

Kniha

Evžen a Stromodům

Architekt Evžen byl známý puntičkář, jeho svět byl srovnaný přesně podle pravítka. Pak ale jeho domem prorostl strom a všechno bylo jinak.

Krajina

Hodnocení vlády

Tohle vysvědčení si vláda asi za rámeček nedá. Jak dostála končící vláda svých slibů v oblasti udržitelného zemědělství a péče o krajinu?

Živá půda

Za želvuškou

Do Národního muzea nejen za plejtvákem, ale hlavně za želvuškou! Miniaturního superhrdinu si tam můžete prohlédnout pěkně zblízka díky několikrát zvětšenému modelu.

Klimatická změna

Evoluce

Klima se mění a s ním i některá zvířata. Aby se změně teplot přizpůsobila, zvětšují se jim například uši, zobáky nebo končetiny. Pomáhá jim to s termoregulací.

Nejbližší akce

6. 9. – 3. 10. 2021 / URBANIA
24. 9. 2021 / Stávka za klima | Brno | TEĎ NEBO NIKDY
24. 9. 2021 / Noc vědců
29. 9. 2021 / Bylinková dílna: Masti na tři způsoby
2. 10. 2021 / Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska
3. 10. 2021 / PUTOVÁNÍ DÝŇOVÉHO PANÁČKA PODZIMNÍ ZAHRADOU

Opřete se do toho!

Čas výsadeb stromů se blíží. A nejvíce budou potřeba na jižní Moravě. Teď je nejvyšší čas darovat. Pomozte lidem zasaženým tornádem s obnovou jejich předzahrádek nebo ovocných stromů. Aby nové domy působily jako skutečný domov.
Copyright 2022, NADACE PARTNERSTVÍ