Festival otevřených sklepů

Víno a folklor patří k Moravě a jsou velkou součástí jejího kulturního dědictví. Proto podporujeme vinařskou turistiku a objevování moravských vinařů, malebných sklepních uliček a krajiny poseté vinohrady.

#festivalotevrenychsklepu
Chci objevovat moravské vinaře

O čem je náš festival

Festival otevřených sklepů dvakrát do roka otevírá třicítku sklepů v několika sousedních obcích jednoho vinařského regionu. Navštěvujte s námi postupně místa ve všech čtyřech vinařských podoblastech jižní Moravy. Přidejte se k celoživotnímu programu poznávání vína, vinařů a moravského folkloru.

Pro koho je Festival otevřených sklepů?

Festival otevřených sklepů je pro každého milovníka vína a jižní Moravy. Pro všechny, které víno zajímá, ale i pro ty, kdo se ve víně vůbec nevyznají, ale chtěli by do tohoto zajímavého světa proniknout. Nebo jen najít svého oblíbeného vinaře.

Festivalem otevřených sklepů také chceme podpořit moravské vinaře.

Vydejte se s námi objevovat vinařskou kulturu na jižní Moravě.

Chci objevovat moravské vinaře

Víte to? Za 11 let jsme v rámci festivalu otevřeli 774 sklepů.

Jak to všechno začalo

Vinařství je neodmyslitelnou součástí jihomoravského folkloru a historického dědictví, a tak přirozeně podporujeme rozvoj vinařské turistiky.

S Festivalem otevřených sklepů jsme začali v roce 2009 s vizí pořádat 4 festivaly ve 4 ročních obdobích a ve 4 vinařských podoblastech. Cílem bylo propagovat malé vinaře, sklepní uličky a moravské tradice.

Postupem času se ustálil formát dvou festivalů ročně, při každém se otevře 30 sklepů v 5 vinařských obcích regionu. Zajišťujeme profesionální organizaci a servis včetně autobusové dopravy mezi obcemi a ubytování v okolí. Z festivalu se postupně stala jedna z vrcholných vinařských akcí jižní Moravy.

Chci vědět víc o vinařské turistice

Víte to? Festival otevřených sklepů byl první akcí svého typu na Moravě.
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.
Nastavení

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu