Jak na zdravou a živou krajinu s Weledou

Unikátní seminář a poradenství pro obce.
Připravujeme pro Vás nové termíny v roce 2022.

Registrace na jaro 2022

Provedeme vás změnou krajiny vaší obce

Obce jsou významnými vlastníky zemědělské půdy. Mají tak klíč k řešení neuspokojivého stavu zemědělské krajiny ve svých katastrech.

Obecní pozemky jsou většinou propachtovávany jako orná půda. Mnohé z nich jsou historickými polními cestami, které byly rozorány. Další parcely mohou tvořit neprodukční plochy, jejichž primárním cílem je zajištění ekologické stability krajiny a kvalitního životního prostředí pro občany.

Seminář Jak na zdravou a živou krajinu

Komu a v čem pomáháme

Jste starosta, místostarosta, člen zastupitelstva anebo úředník zodpovědný za majetek obce nebo životní prostředí? Máte zájem o zlepšení stavu zemědělské krajiny ve svém katastru? Nevíte jak začít a kde získat potřebné informace a finance? Jestli jste na všechny 3 otázky odpověděli ANO, máme pro Vás řešení.

Připravili jsme pro Vás půldenní online seminář:

  • Zorientujete se v problematice.
  • Na konkrétních řešeních uvidíte, jak může Vaše obec nakládat s obecními pozemky v extravilánu.
  • Seznámíte se s možnostmi financování těchto opatření z dotačních programů, které nevyžadují žádnou finanční spoluúčast obce.

Registrace

"Dostali jsme řadu užitečných rad o možnostech jednotlivých opatření v krajině nebo o důležitosti komplexních pozemkových úprav. Martin Smetana mluví skutečně z praxe a hodila se nám i možnost individuální konzultace. Díky tomu víme více i o jednotlivých dotačních programech, které jsme po semináři využili." Iveta a Jan Štechműllerovi, zemědělci, členové ASZ a účastníci semináře
Martin Smetana, Farma Blatnička

Nenecháme vás v tom!

Dobře z naší zkušenosti víme, že každá obec má svá specifika. Abychom vám na semináři věnovali dostatek prostoru, omezili jsme účast na 50 osob.

Seminář je pro představitele obcí zdarma. Účastnický poplatek 1 950 Kč hradí společnost Weleda.

S Martinem Smetanou, expertem na udržitelné hospodaření, poradcem pro vlastníky půdy a vítězem soutěže Adapterra Awards 2019 v kategorii Volná krajina, se budete věnovat konkrétním řešením, která vás budou osobně zajímat. Po semináři si lze domluvit individuální konzultace.

Registrace

Registrujte se

Seminář je pro představitele obcí zdarma. Účastnický poplatek 1 950 Kč hradí společnost Weleda.

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami GDPR.

Kdo se o projekt stará

Martin Smetana

Martin Smetana

Expert na udržitelné hospodaření a poradce pro vlastníky půdy

Za podpory

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu