V Otevřené zahradě vzniklo nové půdní stanoviště

Díky spolupráci s firmou Weleda vzniklo v Otevřené zahradě úplně nové výukovo-zážitkové stanoviště „Půda nad zlato“, které přiblíží dětem i dospělým spoustu zajímavostí o půdě – jak vzniká, proč je pro člověka i ekosystémy důležitá, a hlavně – jak o půdu správně pečovat.

Dětí se učí pod širým nebem    

Přihlašování na nové výukové programy pro mateřské, základní i střední školy spuštěno!

Co svačí mumínci v Otevřené zahradě?   

Skandinávský dům Brno ve spolupráci s Otevřenou zahradou vás zve na kulinářsko-literární zážitek, určený především malým dětem a jejich rodičům, prarodičům, tetám, strýcům či jinému doprovodu. Už 4. září.

Komentovaná prohlídka    

Seznamte se s pasivní administrativní budovou Nadace Partnerství. Nahlédnete i do strojovny a projdete se po zelené střeše. Potkáme se 7. září.

Poslední letošní Víno z blízka     

Poslední letošní čtvrtek letních degustačních večerů bude opět s vinaři ze spolku EKOVÍN, Svazu Integrované a ekologické produkce hroznů a vín. Stavte se na skleničku 8. září.

Festival aromaterapie & bylinky

V Otevřené zahradě pořádáme největší aromaterapeutický a bylinářský festival v Česku! Venkovní i vnitřní prostory areálu obsadí na celý den bylináři, aromaterapeuti, výrobci přírodní kosmetiky, pěstitelé léčivých rostlin a další bylinkové stánky.

Podzimní bylinkování

Nenechte si ujít poslední letošní bylinkovou dílnu. Domů si odnesete ořešákovou mast s tymiánem, konopnou a rakytníkovo-měsíčkovou mast pro zimní dny a také směs bylinek na výrobu vlastní mastičky.