Pro vodu a zdravou krajinu

V partnerství s veřejnou správou, odborníky, hospodáři, neziskovým i komerčním sektorem a všemi ostatními hledáme možnosti, jak uzdravovat naši zemědělskou krajinu a využít naplno její schopnost zadržovat vodu.

Spustili jsme Rádce pro zodpovědné vlastníky půdy

Tvoříme zdravou krajinu

Díky podpoře Active Citizens Fund hledáme cesty, jak zvýšit odolnost naší krajiny vůči suchu a dalším dopadům klimatické krize. Chceme prosadit systémové změny ve způsobu hospodaření v krajině. Proto stavíme široké platformy občanských organizací a institucí pod hlavičkou Koalice pro zdravou krajinu.

O co usilujeme

Společnými silami chceme prosadit potřebné změny v legislativě i dotační politice. Zaměřujeme se také na práci s vlastníky půdy, tak aby využili svých práv k prosazení šetrnějšího hospodaření. Dlouhodobou veřejnou kampaní nastartujeme celospolečenskou debatu o problémech a řešeních současného stavu české krajiny.

Pro zodpovědné vlastníky půdy jsme vyvinuli rádce, který poradí, jak uchovat hodnotu pozemku.

Více o rádci pro vlastníky

Víte, že každý třetí občan vlastní půdu?Hospodaří na ní ale většinou jen velké firmy.

Kdo se o projekt stará

Václav Izák

Václav Izák

Koordinátor projektu

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.
Nastavení

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu