Sázíme budoucnost

Spolu vysadíme 10 milionů stromů pro odolná města a zdravou krajinu.

#sazibudoucnost
Pomůžu

Proč sázíme budoucnost

Naším cílem je během pěti let vysadit 10 milionů stromů mimo les. A pečovat o ně tak, abychom z naší mapy nemuseli vymazat ani jeden uhynulý strom. To vše zvládneme jen společně. Propojujeme všechny, kteří pro budoucnost našich měst a krajiny chtějí aktivně pomáhat.

Naše cíle

Stromy jsou nejlepší klimatizací pro přehřátá města. Do naší krajiny vracejí cennou vodu a stín. Proto jich chceme během pěti let do polí, zahrad, luk a měst dostat 10 milionů.

Propojujeme všechny, kteří v naší zemi sázejí stromy. Finance na výsadby jsou díky nám přehlednější a dostupnější. Radíme jak vysadit a pečovat o stromy. A také pracujeme na změnách zákonů, které výsadby stromů komplikují. Hlavou, srdcem, rukama.

Chci vědět víc

Víte to? Strom v létě ochladí své okolí až o 5 °C.

Nejsme v tom sami

​Sázet budoucnost může každý. Aktivní starostové a starostky, zapálení učitelé i jejich žáci a studenti. Spoléháme na osvícené vedení firem a jejich zaměstnance, zodpovědné zemědělce nebo nadšence. 

S našimi cíli nám pomáhají desítky partnerů. S dostupnějšími financemi na výsadby a bouráním legislativních bariér Ministerstvo životního prostředí. Abychom byli vidět Nadace Tipsport.

Přidejte se k nám

Víte to? Koruna stromu odrazí až 80 % slunečního záření.

Jak to všechno začalo

Ke sto letům naší republiky jsme hledali historii Československa v příbězích Stromů svobody. A společně s námi jste sázeli tisíce nových. Mezi nimi i slavnostní Alej svobody pod Řípem.

Vaše nadšení a energie nás podnítila k novému projektu. Po mapování sdílené minulosti jsme začali psát také příběh udržitelné budoucnosti v kulisách dnešní klimatické výzvy. 

Zapojím se
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.
Nastavení

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu