Od loňského podzimu, kdy nový dotační program Státního fondu životního prostředí na podporu komunitních výsadeb odstartoval, již lidé stihli vyčerpat více než 89 milionů z celkových sta. V rámci balíků opatření proti suchu tak dnes ministr Richard Brabec oznámil navýšení financí na stromy na celkem 200 milionů korun. Vedle toho přidává do svého grantového programu Sázíme budoucnost více než 1,1 milionu také Nadace Partnerství.

Na podporu drobnějších výsadeb můžeme díky darům diváků České televize nově uvolnit celkem 1 150 tisíc korun. Tolik se podařilo pro stromy nasbírat během charitativního vysílání pořadu Zázraky přírody. Až o 40 tisíc korun nejen na výsadby, ale i následnou péči nebo odborný dohled, mohou lidé u Nadace Partnerství žádat až do 31. červencepřibližuje koordinátorka iniciativy Sázíme budoucnost Zuzana Šeptunová.

Nadace Partnerství letos mezi zájemce rozdělí rekordní částku od finanční krize v roce 2009.

Pro větší projekty až do čtvrt milionu korun pak slouží výzva Národního programu životní prostředí otevřená do konce letních prázdnin.

Přidáváme dalších 100 milionů na výsadbu stromů, což je mimořádně úspěšný program z konce loňského roku, kde už téměř docházejí penízevysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec.

Podle informací z Fondu životního prostředí ke konci minulého týdne zbývalo ve výzvě na podporu stromů 11 milionů korun, což odpovídá přibližně 70 projektům a 3200 stromům. 

Celkově se díky podpoře všech programů Fondu podařilo do české krajiny a měst dostat 54 000 nových stromů. Výsadbový portál www.sazimebudoucnost.cz aktuálně eviduje 584 383 vysazených stromů mimo les, organizátoři očekávají do konce tohoto roku další nejméně milion zaregistrovaných stromů z celkových deseti, na které iniciativa cílí.