Strom roku

Stromy jsou svědky lidské historie a dávají naší krajině nezaměnitelnou tvář. Poskytují nám také stín, ochlazují prostředí a pomáhají zadržovat vodu. Proto pomáháme nejen stromy sázet, ale také o ně pečovat a chránit je. Nominujte výjimečné velikány z vašeho okolí do ankety Strom roku.

#stromroku
Více o stromech roku

O čem je anketa Strom roku

Díky anketě Strom roku už od roku 2002 můžeme podporovat aktivní lidi v péči o stromy ve svém okolí. Zapojte se a přihlaste váš oblíbený strom, povězte nám jeho příběh a hlasujte, který z nominovaných stromů získá profesionální péči. Nominace běží do 22. dubna 2022.

Kdo se může účastnit

Anketa strom roku je pro každého. Věříme, že příběhy, které nám vyprávějí stromy, jsou příběhy nás všech. Učí nás přemýšlet o životním prostředí i historii místa, odkud pocházíme.

Anketou Strom roku chceme podpořit všechny aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a povzbudit lásku k dědictví přírody.

Pomozte nám objevovat tajemství zelených velikánů. Přihlaste svůj strom do ankety a podělte se o jeho příběh.

Chci nominovat

Víte to? Do hlasování se zapojilo už přes 722 tisíc lidí.

Jak to všechno začalo

Nápad na uspořádání soutěže o nejpoutavější strom vznikl v Brně v roce 2000. Ve stejném roce se zrodil i český Den stromů. Anketa navazuje na aktivity prvorepublikových okrašlovacích spolků. O dva roky později se díky Nadaci Partnerství nápad rozšířil za hranice moravské metropole.

Nápad oslavy stromů s nejzajímavějšími příběhy ale už dávno stihl překročit hranice Česka. Do hledání Evropského stromu roku se od té doby zapojilo přes 3,3 milionu lidí od Irska až po Ruskou federaci. 

Zajímá mě evropská anketa

Víte to? Chudobínská borovice je první strom z Česka, který vyhrál národní i evropské kolo.

Kdo se o projekt stará

Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.
Nastavení

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu