Otevřená zahrada dětem

V Otevřené zahradě si děti, žáci i studenti vyzkouší, co je to škola hrou. Co si odnesou ze školních lavic, u nás zažijí na vlastní kůži.

#otevrenazahrada
Bližší informace

Co nabízí zahrada dětem

Voda, vzduch, slunce a půda. V Otevřené zahradě budou vaše děti, studenti nebo žáci ve svém živlu. Nabízíme jim od program na míru, ať už začínají poznávat svět ve školce, objevují přírodu na základce nebo se učí samostatnosti na střední.

Co u nás děti zažijí

Ve výukové Zahradě čtyř živlů se žáci a studenti hravou formou dozví o přírodních zákonitostech, klimatických změnách či hospodaření se zdroji.

V přírodní Boromejské zahradě pomáháme naučně zábavnými aktivitami pochopit dětem koloběh „od hlíny až po vidličku“. Učíme je, že rajče neroste v supermarketu, jak vypadá živá ovce nebo jak se peče chleba v opravdové kamenné peci.

V roce 2019 navíc v zahradě přibyly přírodní herní a vzdělávací prvky pro nejmenší děti.

Zajímá mě víc o programech pro děti

Víte to? Naši školu pod širým nebem si vyzkoušelo přes 22 000 dětí.

Včely z blízka v Otevřené zahradě

Terénními úpravami jsme vytvořili novou část Otevřené zahrady s odpočinkovými lavičkami, vyvýšenými záhony osazenými medonosnými rostlinami a především soustavou 6 úlů, včetně jednoho proskleného.

Úly byly sestaveny tak, aby se včelám v zahradě dobře dařilo a netrpěly nepřízní počasí (zateplení ovčí vlnou, kvalitní dna a stříšky). Prosklený úl bude sloužit k výukovým účelům a k pozorování fascinujícího života včel, které  jsou nepostradatelnou součástí ekosystému.

Součástí realizace výukového stanoviště je i informační cedulka. Jako doprovodnou akci k budování včelího stanoviště jsme pro rodiny s dětmi uspořádali samoobslužnou vzdělávací hru "Putování se včelkou Medulkou".

Více o Včelách z blízka

Vzdělávací areál Otevřená zahrada

Projekt zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro atraktivní neformální vzdělávání v oblasti přírodovědných, technických a řemeslných oborů v Brně

Registrační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_054/0004924

Výše podpory: 1 466 569,34 Kč

Celková výše projektu: 1 543 757,20 Kč

Cílem projektu je prostřednictvím zkvalitnění a rozšíření vzdělávací infrastruktury v areálu Otevřené zahrady nabídnout větší kapacitu a širší nabídku vysoce atraktivního interaktivního zkušenostního vzdělávání v oblasti technických, přírodovědných a řemeslných oborů; tím zajistit pro všechny definované cílové skupiny maximálně rovný přístup ke vzdělávání a ke získávání klíčových schopností a přispět tak k jejich budoucí uplatnitelnosti na trhu práce.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ

Více o Otevřené zahradě dětem

Kdo se o projekt stará

Helena Peřinová

Helena Peřinová

Programová manažerka a lektorka

Za podpory

Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.
Nastavení

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu