Střechy se zelenají napříč Českem

Díky soutěži mohou zájemci získat informace o tvůrcích zelených střech a použitých technologiích a také přidělit své hlasy jedné či několika zeleným střechám a ovlivnit tak, které dílo v letošním roce získá Cenu veřejnosti v soutěži Zelená střecha roku.

Kdo obsadí pomyslné stupně vítězů, rozhodnou vedle veřejnosti také členové odborné poroty, kteří si přihlášené zelené střechy objeli v červnu. Navštívili šest soukromých zelených střech a patnáct veřejných objektů se střechami pokrytými vegetací. 

V kategorii Veřejná zelená střecha jsou přihlášeny především budovy v Praze a Brně, ale porota zavítala i do Litoměřic, Slavkova, Vizovic a Ostravy.

V soutěži jsou zastoupeny administrativní budovy, obytné komplexy, univerzitní objekt, výrobní hala, vodojem i budova, která původně sloužila jako český pavilon na výstavě EXPO 2015. 

Výsledky soutěže, kterou vyhlašuje Sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně budou slavnostně vyhlášeny 10. září 2020 v Praze u příležitosti konference Zelené střechy - vize budoucnosti.