re-Generátor

Způsob života naší společnosti potřebuje regeneraci. A novou generaci, která nás posune k větší udržitelnosti. Tak, jako již před více než čtvrt stoletím hlásal ekologický vizionář Josef Vavroušek. Pokračujeme v jeho odkazu: hledáme, podporujeme a propojujeme aktivní lidi, aby přinášeli a dokázali prosazovat odvážné vize a akce. Pro otevřenější společnost a kvalitní životní prostředí.

Chci se zapojit

Podpoříme vás a vaše komunity

Každý aktivní člověk má sílu a potenciál změnit trajektorii nyní neudržitelného zacházení společnosti s životním prostředím. Proto Nadace Partnerství odstartovala program re-Generátor. V něm se propojují naše více jak 30leté zkušenosti podpory občanských iniciativ, vzdělávání, komunitního rozvoje, realizace projektů a mezinárodní výměny zkušeností. Můžeme podpořit i vaše plány a rozvoj vás i vašich komunit, skupin a organizací. Podívejte se, co nabízíme.

Sestry Výrovovy, vítězky ceny Ekozásek roku 2020

Hledáme klimatické hrdiny

Mladé aktivní lidi od 15 do 24 let, kteří přemýšlí, jak ovlivnit své okolí. Pokud se nebojíš přinášet nové vize postavit se před i za kameru, zažiješ během 1 roku spolu s 10 dalšími hrdiny:

  • Třídílný vzdělávací program: intenzivní tréninkové setkání na téma komunikace, klimatická změna u nás a ve světě, individuální a společenská řešení. Lektorovat budou osobnosti z řad mediálních expertů, odborníků na klima a zkušení facilitátoři.
  • Nakoukneš do světa národního a nadnárodního fóra mladých, kde můžeš sdílet zkušenosti, navazovat kontakty, prosazovat své nápady na řešení.
  • Provedeme tě natočením 3 videí na téma změn klimatu a společenských problémů. Ty nejlepší získají na půdě Senátu ceny za klimatickou osvětovou kampaň.

Chci se zapojit

Hybatelé komunit

Nehledě na věk, Nadace Partnerství podpoří několik skupin nebo jednotlivců v regionech tak, aby mohli zlepšovat prostředí, ve kterém působí – to životní i společenské. Co nabízíme:

  • konzultace a poradenství na míru
  • finance na rozjetí nebo pokrytí stávajících vybraných projektů, včetně tvé práce
  • vzdělávací akce zaměřené na zvyšování občanských superschopností
  • výměna zkušeností tuzemských i zahraničních partnerů díky zapojení do přeshraničního projektu "Reclaim our civil space! - from local to European"
  • mediální podporu nejvýznamnější české ekologické nadace
  • spolupráce až 3 roky

Chci se zapojit a získat víc informací

Rozvíjíme odkaz Josefa Vavrouška

Vavroušek byl hrdina! S odvahou přinášel a prosazoval vize směřující k více udržitelnému životu.

Jako student při expedici na pomoc nemocnici založené Albertem Schweitzerem v gabunském Lambaréné nebo jako první polistopadový ministr usilující o evropskou spolupráci při ochraně životního prostředí. Inspiruje nás jako zakladatel neziskové Společnosti pro trvale udržitelný život, ale také jako myslitel, strukturalista, horolezec a skvělý člověk.

Environmentální cenou Josefa Vavrouška Nadace Partnerství oceňuje ty, kteří navazují na jeho práci a odkaz a snaží se je podpořit v dalším působení. Buď mezi nimi!

Chci vědět více o soutěži

Registrujte se

(vždy je možné odběr odhlásit)
Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami GDPR a s použitím mých osobních údajů pro účely LTC.

Kdo se o projekt stará

Lucie Smolková

Lucie Smolková

Koordinátorka programu
Martin Nawrath

Martin Nawrath

Expert pro práci s komunitami
David Kopecký

David Kopecký

Asistent projektu

Donoři a mezinárodní spolupráce

EEA and Norway grants
The “Reclaim Our Civil Space!” project benefits from a 1,8 million € grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.
ROCS partners
The "Youth voice for sustainable living" project is part of the European Climate Initiative (EUKI) of the German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation and Nuclear Sa

Sídlo Nadace partnerství

Údolní 33
Brno
602 00

+420 515 903 111
partnerstvi@nap.cz
994404-0449065015/0800 IČ: 457 73 521
 Pobočka v Bruselu