1. Vytvořit skupinu, akční tým. Začít se poznávat. Zkoumat, jaké schopnosti a dovednosti už máme. Mapovat, které bychom chtěli během roku spolupráce rozvíjet a jak.
2. Rozvíjet svoje dovednosti a znalosti. V tom nám pomůže:
- Vzdělávací program na míru v celkovém rozsahu 6 dní. (Termíny, off-line/online formát, přizpůsobíme na základě aktuální situace a domluvy skupiny)
Tematické oblasti: efektivní komunikace v týmu i s veřejností, mechanismy neudržitelného fungování společnosti, globální a lokální problémy, udržitelný rozvoj a život, teorie společenských změn, individuální a společenská řešení v praxi. (Lektory z řad odborníků a konkrétní témata budeme skládat podle potřeb rozvoje skupiny. Chceme kombinovat praktické a teoretické.)
- Průběžná skupinová a individuální setkání, konzultace a mentoring
3. Akce s dopadem. Společným cílem je zkusit věci skutečně měnit. Ať už máš projekt, který chceš pomoci rozvíjet, nebo s nějakým začít. Máš naši podporu po celý rok skrz vzdělávání, individuální i odborné konzultace.
4. Změna veřejného mínění. Co pomůže zvětšit dopad našich akcí i na změnu myšlení? Informování veřejnosti a dobrá a srozumitelná kampaň. Videa, podcasty, besedy. Nejlepší získá ocenění na půdě Senátu při vyhlašování Environmentální ceny Josefa Vavrouška i mediální ohlas.
5. Mezinárodní výměna zkušeností. Díky donorské podpoře EUKI (The European Climate Initiative) probíhají obdobné projekty v Bulharsku, Srbsku a Rumunsku. Staň se součástí evropské komunity a zúčastni se mezinárodního fóra mladých pro klima.
-----
6. Budovat podhoubí. Posilovat vazby, vyměňovat si informace a zkušenosti, formulovat otázky a hledat na ně odpovědi spolu s dalšími mladými lidmi, kteří mají o téma udržitelnosti zájem.
Cíle ve zkratce
- Posilovat svoje znalosti o problémech, jejich souvislostech a jak jim čelit
- Posilovat svoje schopnosti něco měnit a reálně to zkoušet
- Propojovat se s dalšími aktivními lidmi
- Měnit veřejné mínění a přístup k udržitelnosti života na Zemi