KULTURA A PŘÍRODA NA ZELENÉM PÁSU / KULTUR UND NATUR AM GRÜNEN BAND 

Projekt s podporou programu INTERREG V-A Rakousko-Česko

Interreg.jpg

AKTUALITY

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
  

POPIS PROJEKTU
 
HLAVNÍ AKTIVITY NADACE PARTNERSTVÍ

MONITORING NÁVŠTĚVNOSTIAKTUALITY

 

VIDEO DOKUMENTY Z JÍZDY PO EURO VELO 13

A.C.16.3 - Propagační digitální výstupy z akce "Týden na kole"

Video z propagační jízdy Týden na kole, která se uskutečnila ve dnech 20. - 27. května 2017. Krátká verze trvá cca 3,5 minuty, druhá asi 18 min a je opatřena titulky.

Krátké video ke zhlédnutí na Youtube.
Dlouhé video ke zhlédnutí na Youtube.
Fotogalerie k prohlédnutí.


POZVÁNKA NA EXKURZI PO CERTIFIKOVANÝCH ZAŘÍZENÍCH
CYKLISTÉ VÍTÁNI - ROZVOJ CYKLOTURISTIKY A SLUŽEB PRO CYKLISTY

TERMÍN KONÁNÍ: 11.4.2018

Seminář o rozvoji cykloturistiky a služeb pro cyklisty je zdárně za námi. Děkujeme za Vaši účast. 


Na seminář bude 11. dubna 2018 navazovat odborná exkurze do zařízení s certifikací Cyklisté vítáni na Moravě a v Dolním Rakousku. Jménem Nadace Partnerství  jste srdečně zváni.

Přihlášky zasílejte mailem na dominika.bauchelova@nap.cz nebo vyplňujte on-line zde do 4. 4. 2018

Exkurze se uskuteční v rámci projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu. Projekt je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Interreg V-A Rakousko-Česká republika.  

 POZVÁNKA NA ODBORNÝ SEMINÁŘ 
CYKLISTÉ VÍTÁNI - ROZVOJ CYKLOTURISTIKY A SLUŽEB PRO CYKLISTY

TERMÍN KONÁNÍ: 14.3.2018

Poskytuje vaše zařízení služby cykloturistům a využíváte výhod mezinárodní certifikace Cyklisté vítáni? Plánuje Vaše obec nabídnout návštěvníkům na kolech vyšší atraktivitu a lepší služby? Víte, jak je region jižní Moravy napojený na mezinárodní síť cyklistických tras EuroVelo a jakým způsobem plánuje Jihomoravský kraj podporovat rozvoj cykloturistiky? Chcete se dovědět o probíhajících projektech na podporu cykloturistiky s dopadem na Váš region? 
 
Nadace Partnerství Vás zve na bezplatný semináři k uvedenými tématům, který se koná: ve středu 14. 3. 2018  od 10:00 do 15:00 v Brně v Brno Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed

Přihlášky zasílejte mailem na dominika.bauchelova@nap.cz nebo vyplňujte on-line zde do 7. 3. 2018

Seminář se uskuteční v rámci projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu. Projekt je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Interreg V-A Rakousko-Česká republika. 

Na seminář bude 11. dubna 2018 navazovat odborná exkurze do zařízení s certifikací Cyklisté vítáni na Moravě a v Dolním Rakousku.

Seminář a exkurze jsou pro přihlášené účastníky zdarma. Občerstvení zajištěno. 
Pozvánka ke stažení: PDF 

Organizátor:
Dominika Bäuchelová  II  dominika.bauchelova@nap.cz  II  (+420) 603 714 331
Pořadatel:
Nadace Partnerství I Údolní 33  II  602 00 Brno  II  www.nadacepartnerstvi.cz  II  IČO: 457 73 521
Administrace:
Markéta Kozlová  II  marketa.kozlova@nap.cz  II  (+420) 515 903 129
Odborný garant:
Informace: Daniel Mourek  II člen skupiny EuroVelo  II  EuroVelo council member
e-mail: daniel.mourek@nap.cz  II  tel.: (+420) 274 816 727  II  mobil: (+420) 736 747 361

 

28.04.2017
Vyhlášení výběrového řízení 

„Monitoring návštěvnosti stezek ATCZ74“

Otevřená výzva na zakázku malé hodnoty na služby v rámci projektu „Kultura a příroda na Zeleném pásu / Kultur und Natur am Grünen Band“ ATCZ74 

Předmět (popis) veřejné zakázky
Předmětem zakázky malé hodnoty „Monitoring návštěvnosti stezek ATCZ74“ je dodávka 4 ks sčítačů (2 ks pro zadavatele 1 a 2 ks pro zadavatele 2) – automatických elektronických zařízení pro kontinuální monitoring cyklistů a pěších a poskytnutí služeb spočívajících v reinstalaci stávajících 8 ks sčítačů a instalaci 4 ks nových sčítačů, vyhodnocení návštěvnosti stezek, vlivu sezónnosti a dopadů marketingových aktivit projektu.

VELIKOST VEŘEJNÉ ZAKÁZKY: ZAKÁZKA MALÉHO ROZSAHU
Lhůty veřejné zakázky
Datum zahájení veřejné zakázky 28. 4. 2017
Datum uveřejnění veřejné zakázky 28. 4. 2017
Lhůta pro podání nabídek 10. 5. 2017, 10:00:00 hodin

Kontakty pro předmětnou veřejnou zakázku
Název kontaktního subjektu: EuroPace s.r.o.
Jméno a příjmení kontaktní osoby: Pavel Černý
Kontaktní e-mail: info@europace.cz
Kontaktní telefon: +420 724 815 073

SOUBORY KE STAŽENÍ
Otevřená výzva (pdf)
Příloha č. 1 - Vzor: Obsah nabídky (word)

 

19. 05. 2017
Tisková zpráva:
Mezinárodní cyklojízda Kultura a příroda na Zeleném pásu představí kulturní a přírodní památky mezi Vyšším Brodem a zámkem Schloss Hof

Brno (19. května 2017)Mezinárodní cyklojízda, kterou organizuje Nadace Partnerství, je součástí česko-rakouského projektu „Kultura a příroda na Zeleném pásu“ podpořeného z programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika. Cyklojízda startuje 20. května v jihočeském Vyšším Brodě u cisterciáckého kláštera a 27. května zakončí po cca 500km dlouhém putování na dolnorakouském zámku Schloss Hof symbolicky u pěšího a cyklomostu Svobody mezi Rakouskem a Slovenskem. Cyklojízdu pořádá Nadace Partnerství s partnery - Jihomoravským krajem, centrálami cestovního ruchu Jižní Morava a Jižní Čechy, Vysočina Tourism a Weinviertel a Waldviertel Tourism. „EuroVelo 13, známá jako Stezka želené opony, je jednou ze čtyř mezinárodních tras EuroVelo procházejících územím České republiky. Díky podpoře krajů a obcí je kompletně proznačena a vybavena. Dalším cílem je, aby byla tato evropská stezka i jednotně interpretována na obou stranách hranice, což je jedním z hlavních cílů našeho evropského projektu,“ říká Daniel Mourek, zástupce Nadace Partnerství a zároveň člen evropské rady EuroVelo.

Cílem mezinárodní propagační cyklojízdy je pozvat představitele komunit, odborné turistické veřejnosti, médií a cestovních kanceláří k jízdě a k setkáním s místními aktéry. Názorně tak ukázat možnosti využití turistických a kulturních atraktivit trasy Euro Velo 13 a Zeleného pásu jako moderního produktu trávení volného času a poznávání historie a tradic v území. Oficiální peloton bude sestaven z 30 českých a rakouských účastníků jízdy. Peloton projede z Lipenska přes Novohradské hory do Nových Hradů, dvouměstí České Velenice/Gmünd, přes oblast Waldviertel a Českou Kanadu do Slavonic a dále územím národního parku Podyjí/Thayatal přes Hardegg do Znojma, jižní Moravou bude pokračovat střídavě vinařským regionem Weinviertel přes Retz a Laa do Mikulova a Valtic, kolem soutoku Dyje s Moravou až do Schloss Hof v Dolním Rakousku. Součástí budou návštěvy kulturního a přírodního dědictví, turistických cílů, vzorových služeb Cyklisté vítání, ale také obecních a městských úřadů. K vrcholům bude patřit setkání s partnery u zbytků železné opony v Nových Hradech u Čížova či Mikulova, centra Zeleného pásu ve Windhaagu či prohlídka expozice věnované 300 let výročí narození Marie Terezie ve Schloss Hofu. Setkání s představiteli komunit má zvýšit jejich povědomí o EuroVelo 13 a evropském Zeleném pásu, jako atraktivitě evropského významu a být příležitostí pro propagaci komunit.

Železná opona dělila Evropu po 40 let na východní a západní část. Podél tohoto tehdejšího pohraničního pásma vznikl tzv. Zelený pás. Již několik let vznikají iniciativy zpřístupnit tento Zelený pás prostřednictvím 10.400 km trasy Iron Curtail Trail – Stezky železné opony / EuroVelo 13. Podél této trasy v česko-rakouském příhraničí mají být díky jednotnému Storytellingu (vyprávění příběhů) přiblíženy dějiny evropské historie, politiky, přírody a kultury. Jednou z dalších aktivit realizovaných v projektu Nadací Partnerství bude i pravidelný monitoring cykloturistů a semináře zaměřené na zlepšení informovanosti o stezce u certifikovaných služeb Cyklisté vítáni.

 

Tisková zpráva ke stažení (pdf)
Pressemitteilung zum Herunterladen
 

Ilustrační fotografie ke stažení (zip)
Illustration-otos zum Herunterladen
 20.-27. 05. 2017
Týden na kole. Propagační jízda na trase Vyšší Brod – Schlosshof. 

Propagační jízda proběhla v dnech 19.-27.5. za účasti 30 členného pelotonu podle plánovaného itineráře. Skupina cyklistů ujela 570km, výškové převýšení trasy bylo téměř 6000m. Na trase se uskutečnilo 12 setkání s lokálními partnery a 10 návštěv turistických cílů v koridoru Zeleného pásu. Z cesty byla pořízena foto a video dokumentace, po zpracování zde budu zveřejněné. Propagační jízda byla názornou ukázkou historického a přírodního bohatství trasy EuroVelo 13 a Evropského Zeleného pásu, od unikátních historických objektů a areálů, přes místa současné interpretace politických dějin tohoto koridoru až po přírodně hodnotní lokality nebo vesnickou architekturu. Jízda současně umožnila srovnání kvality služeb na české a rakouské straně a průzkum technického stavu trasu v celé projeté délce ze sedla kola. Itinerář jízdy (pdf)
Radtour Programm

Výzva k účasti (pdf)
Přihlašovací formulář (on-line) 

Fotografie z cyklojízdy (zip) autor: Radka ŽÁKOVÁ, www.plzenskonakole.cz
Photos from Radtour (zip)
 

13.-17. 06. 2017
Prezentace projektu na veletrhu a konferenci VeloCity 2017 (NL)

V holandských městech Nijmegen/Arnhem skončila největší světová konference o cyklistice Velo-city 2017

Největší konferenci o cyklistice Velo-city pořádané již od roku 1983 Evropskou cyklistickou federací ECF uspořádala holandská města Nijmegen/Arnhem a Nadace Partnerství byla při tom. Na 1.500 účastníků ze 40 zemí světa se sešla na největším summitu o cyklistice s titulem „Svoboda jízdy na kole“. Ne náhodou byla vybrána dvě holandská města z provincie Gelderland jež jako první spojila cyklodálnice. Účastnici konference měli možnost po 4 dny vyzkoušet infrastrukturu v největší velmoci každodenní cyklistiky na světě. Kromě Nijmegenu a Arnhemu se delegáti seznámili s ježděním na kole i v Amsterdamu.

Nadace Partnerství se zúčastnila konference i jako vystavovatelé se stánkem prezentujícím aktivity česko-rakouského projektu Interreg V-A „Kultura a příroda na Zeleném pásu“ a jeho partnerů.
V rámci konference byla přijata i evropská Strategie pro rozvoj cyklistické dopravy“, jež přímo v místě konání podepsala evropská komisařka pro dopravu, Violeta Bulc. Součástí konference Velo-city 2017 byla např. i schůzka 30 starostů evropských měst. Před samotnou konferencí proběhla i výroční konference ECF, kde byla za řádného člena této organizace, sdružující půl milionu cyklistů, i Česká cyklofederace, z.s.

Na závěrečném ceremoniálu převzal štafetu Velo-city, starosta Rio de Janeiro, které bude hostit konferenci 2018, o rok později se Velo-city přesune do irského Dublinu. 

Informace o VeloCity 2017 https://www.velo-city2017.com/ 


21.-23. 06. 2017
Odborná exkurze na cyklistickou stezku VennBahn (B, D) 

Bude doplněnoZÁKLADNÍ ÚDAJE PROJEKTU

Registrační číslo ATCZ74 
Název: Kultura a příroda na Zeleném pásu / Kultur und Natur am Grünen Band
Prioritní osa: Životní prostředí a zdroje
Specifický cíl: 2a/ Zachování, ochrana, propagace a rozvoj přírodního a kulturního dědictví
Lead partner: Weinviertel Tourismus GmbH, Poysdorf, Rakousko

SEZNAM VŠECH PARTNERŮ: 
1 – Weinviertel Tourismus GmbH, WEV ÖSTERREICH
2 – Destination Waldviertel GmbH, WAV ÖSTERREICH
3 - Jihomoravský kraj JMK ČR 4 – Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. CCRJM ČR
5 – Nadace Partnerství NP ČR
6 – Vysočina Tourism, příspěvková organizace VT ČR
7 – Jihočeská centrála cestovního ruchu, ČR

Začátek projektu: 1.10.2016
Konec projektu: 30.9.2019POPIS PROJEKTU

Železná opona dělila Evropu přibližně 40 let na východní a západní část. Podél tohoto tehdejšího pohraničního pásma vznikl tzv. Zelený pás. Již několik let vznikají iniciativy zpřístupnit tento Zelený pás prostřednictvím 10.400 km trasy Iron Curtail Trail – Stezky železné opony. Mezi Gmündem/Č. Velenicemi a Hohenau/Mor. Svätým Jánom vede označený úsek EuroVelo 13 o délce 329 km územím Rakouska (regionem Weinviertel a Waldviertel) a ČR (přes kraj Jihočeský, Vysočina a Jihomoravský). Stezka odkrývá biotopy, procházející dřívější uzavřenou zónou, vzniklé díky desetiletí vynuceného klidu a odloučenosti. S výjimkou míst, patřících ke světovému kult. dědictví UNESCO (Lednice či Valtice), není rozmanitost kult. a krajinných pamětihodností a pozoruhodností této oblasti doposud odpovídajícím způsobem odhalena, užívána a uvedena na trh. Propojení a zhodnocení kult. a přír. dědictví společného regionu udržitelným způsobem prostřednictvím cykloturistiky, šetrné k životnímu prostředí, má za cíl přinést zvýšení počtu přenocování v obcích dotčeného regionu o 2% (srov. s 2015). 

Podél jednotl. tras mají být díky Storytellingu (vyprávění příběhů) přiblíženy dějiny evrop. historie, politiky, přírody a kultury. Vytvořením společných systémových propag. aktivit na podporu lokalit kult. a přír. dědictví podél cyklostezky EuroVelo 13 v území společného přeshraničního regionu s využitím potenciálu stezky Železné opony, dojde k oživení, zatraktivnění, rozvoji a dlouhodobému využívání tohoto území, k vytvoření přeshraničního partnerství, pozvolnému zřízení komunikačních a pracovních struktur, podpoře společné regionální identity, zvýšení kvality díky jednot. 

Vzhledem k tomu, že cyklostezka několikrát střídá trasu mezi Rakouskem a ČR a vypráví příběhy stejného regionu, může být návštěvníkům poskytnuta nabídka pouze prostřednictvím přeshraniční spolupráce. Z toho důvodu bude prováděno spol. plánování a realizace zamýšlených kroků trojjazyčně. Společně bude realizována podstatná část market. nákladů v rámci společně financovaných opatření. Navíc mezi partnery existuje souhlas v rámci do budoucna zamýšlených kroků a také stran otázky připojení jednotlivých úseků. Přeshraniční Storytelling bude v AT a ČR jako komunikační metoda použit vůbec poprvé. Prostřednictvím emocionalizování nabídky vznikne výhradní postavení produktu na trhu. Při navigaci/komunikaci budou nasazeny nejmodernější prostředky digitálních technologií.  HLAVNÍ AKTIVITY NADACE PARTNERSTVÍ

A.T2.1                                09/2017 - 09/2019
Zlepšení kvality služeb a infrastruktury pro cyklisty v dotčeném území
Zvýšení kvality poskytovaných služeb
Cílem aktivity je zlepšení kvality služeb pro cyklisty – zvýšení kompetence poskytovatelů služeb pro segment cykloturistů v projektovém území. Vedle kvality infrastruktury a marketingu, je klíčovým prvkem také kvalita služeb. Cílová skupina cykloturistů má na komplexnost služeb, zejména v ubytovacích zařízeních specifické nároky. Ve všech dotčených regionech existují certifikační systémy, které hodnotí právě vybavenost turistických služeb a turistických cílů z hlediska uspokojování potřeb cykloturistů. Aktivita obsahuje: odborné semináře s exkurzí pro zařízení, která se již profilují nebo chtějí profilovat pro cyklisty. Exkurze bude po dobrých příkladech v regionu. Výstup bude zajištěn externím dodavatele na základě výběrového řízení. Koordinaci zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

A.T2.1.2                             09/2017
Nadace Partnerství zorganizuje jednodenní přednáškový seminář pro 30 účastníků a jednodenní exkurzi – návštěvy zařízení s již fungující certifikací pro 30 účastníků.
Jednodenní přednáškový seminář pro 30 účastníků s prezentacemi na téma: 1. cíle projektu, fungování sítě EuroVelo, stav cykloturistiky v Evropě a v regionu; 2. Pravidla certifikačních systémů Bett und Bike v Evropě, Radfreundliche Betriebe v Rakousku a Cyklisté vítáni v Česku. Jednodenní exkurze s návštěvami certifikovaných zařízení v regionu Jižní Morava, Dolní Rakousko. U obou akcí jsou náklady: organizace, nájem, tvorba informačních materiálů, občerstvení, doprava, honoráře, publicita. Realizaci výstupu zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.  

A.T2.2                                10/2016 – 9/2019
Monitoring návštěvnosti stezek – sběr a prezentace kvantitativních a kvalitativních dat o návštěvnosti vybraných destinací v řešeném území Zeleného pásu, se zahrnutím lokalit přírodních a kulturních památek.
Realizovaný kvantitativní monitoring užívání stezek v koridoru Zeleného pásu, celkem ve 12 profilech v dotčeném území.
Monitoring návštěvnosti zahrnuje tři dílčí aktivity:
1) Kvantitativní monitoring na 12 profilech koridoru Zeleného pásu a přístupových trasách na české i rakouské straně. Sběr dat bude prováděn po dobu realizace i udržitelnosti projektu. 
2) Kvalitativní monitoring – dotazníkové šetření v sezóně 2017 a 2019 metodou přímého i nepřímého dotazování uživatelů stezek (cílové skupiny, délka pobytu, počet přenocování apod.). 
3) Prezentace výsledků kvantitativního i kvalitativního monitoringu formou ročních zpráv a webové aplikace přístupné přes web projektu a stránky partnerů. Aplikace zobrazí data o návštěvnosti každého měřeného profilu a jejich vývoj v čase.

A.T2.2.1 Realizovaný kvantitativní monitoring užívání stezek v koridoru Zeleného pásu, celkem ve 12 profilech v dotčeném území. 09/2019
Cílem je uvést do provozu a zajistit funkčnost celkem 12 ks sčítačů pro měření návštěvnosti lokalit v ČR i Rakousku, vytipovaných partnery projektu. Zahrnuje instalaci 4ks nových sčítačů (2 ks Nadace Partnerství, 2 ks Jihočeská centrála cestovního ruchu) a reinstalaci 8 ks sčítačů, poskytnutých partnerem projektu – Jihomoravským krajem, včetně výměny baterií, tepelných čidel a aktualizace firmware. Průběžná kontrola funkčnosti a provedení potřebného servisu (1x za 2-3 měsíce), vč. odečtů dat ze sčítačů. Na všech 12 lokalitách bude provedeno manuální kalibrační sčítání v prvním roce po instalaci po dobu min. 16 h. - stanovení kalibračního koeficientu. Výstup bude zajištěn externím dodavatele na základě výběrového řízení. Koordinaci zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

A.T2.2.2 Realizovaný kvalitativní monitoring návštěvnosti - Provedené dotazníkové šetření v letech 2017 a 2019  09/2019
Dotazníkový průzkum se zaměří na hlavní charakteristiky návštěvnosti, tj. cílové skupiny, motivaci, délku pobytu, počet přenocování apod. Bude probíhat v  turistických sezónách 2017 a 2019 v blízkosti 12 lokalit kvantitativního monitoringu (12 lokalit, min. 100 respondentů/1 lokalitu, tj. min. 1200 respondentů v roce 2017 a poté 2019). Průzkum bude probíhat formou přímého i nepřímého dotazování a zahrnuje sestavení dotazníku, projednání s partnery, proškolení tazatelů a provedení sběru dat, statistické zpracování dat a interpretaci získaných údajů. Výsledky dotazníkového šetření budou součástí roční zprávy a budou zpracovány i ve webové aplikaci. Výstup bude zajištěn externím dodavatele na základě výběrového řízení. Koordinaci zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

A.T2.2.3 Realizovaná prezentace výsledků kvantitativního a kvalitativního monitoringu návštěvnosti - Vytvořená a pravidelné aktualizování webové aplikace 09/2019
Pro zveřejnění výsledků kvantitativního a kvalitativního monitoringu návštěvnosti bude vytvořena webová aplikace, přístupná přes web projektu a weby partnerů. 
Tato aplikace a podkladová data budou pravidelně aktualizovány v souvislosti s odečtem a zpracováním dat.  Výstup bude zajištěn externím dodavatelem na základě výběrového řízení. Koordinaci zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

A.T2.2.4 Realizovaná prezentace výsledků kvantitativního a kvalitativního monitoringu návštěvnosti - Zpracované roční analytické zprávy 09/2019
Výsledky monitoringu návštěvnosti budou současně zpracovány do podoby roční analytické zprávy. V ní budou vyhodnoceny dlouhodobé trendy, návštěvnost v čase (měsíce, dny, hodiny), směr pohybu a struktury návštěvnosti (cyklisté, pěší atd.). Společně s daty za rok 2017 a 2019 budou vyhodnoceny i výsledky kvalitativního dotazníkového šetření, vč. srovnání let 2017 a 2019. Výstup bude zajištěn externím dodavatele na základě výběrového řízení. Koordinaci zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

Aktivity A.T2.3                            10/2016 09/2019
Vyhodnocení (pasportizace) úrovně infrastruktury a vybavenosti páteřní trasy EuroVelo 13 a hlavních přístupových tras v koridoru Zeleného pásu.
Vyhodnocení (pasportizace) úrovně infrastruktury a vybavenosti páteřní trasy EuroVelo 13 a hlavních přístupových tras v koridoru Zeleného pásu je základním předpokladem pro konkurenceschopnost s jinými trasami v síti EuroVelo. Pasportizace je podle metodiky  EuroVelo, vydané Evropskou cyklistickou federací (ECF). Data budou sloužit především:
- Uživatelům jako přehled o technickém stavu tras
- Regionálním institucím při plánování infrastruktury
- Regionálním marketingovým agenturám pro garanci úrovně technického stavu. 
Pasportizace bude provedena odbornými pracovníky Nadace Partnerství s kvalifikací hodnotitele, udělované ECF. 

A.T2.3.1 Mapování a dokumentace vybavenosti 450 km páteřní trasy a hlavních přístupových koridorů (texty, mapy, fotodokumentace).            
Mapování bude zahrnovat: technický stav povrchů, bezpečnost z hlediska křížení s dopravou, sklon, výškový profil trasy, kritická místa, stav směrového značení, stav informačních prvků, pokrytí službami pro cyklisty a další kritéria. Zjištěná data z území budou označena v mapách, popsaná formou textů a tabulek (CZ, D) a zdokumentovaná fotograficky, případně video záznamem.  Mapování bude provedeno na EuroVelo13 z Vyššího Brodu k rakousko-slovenskému přechodu Moravský Sv. Ján. Z přístupových koridorů zejména křižující trasy EuroVelo 9, Greenway Praha Vídeň, Cyklistická stezka Brno – Vídeň. Realizaci výstupu zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5. Náklady včetně zápůjček auta.

A.T2.3.2 Zpracování protokolu o certifikaci metodikou EuroVelo ECF
Převedení dat zjišťovaných terénním průzkum do formy hodnotícího protokolu EuroVelo, dle metodiky ECF. Z hodnocení vyplyne, které úseky mohou být označeny známkou kvality. Po zjištění kritických míst a nedostatků pak navržení opatření, vedoucí k získání vyššího ocenění. Celkovým cílem je zpracování podkladu, pro směřování k nejvyššímu možnému ocenění, které je tak vizitkou technického stavu a vybavenosti stezky. Vysoce hodnocené trasy, resp. jejich úseky, jsou preferované cestovními kancelářemi a zejména samotnými uživateli. Realizaci výstupu zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.  

A.T2.4                                 09/2018 – 09/2019
Navržení produktů s ohledem na  cílové skupiny, délku pobytu, etapizaci a zdrojová města (výchozí a nástupní místa).
Cílem aktivity je navrhnout optimální trasy jednodenních výletů a etap, které je možné kombinovat do delších pobytů. Cílové skupiny: dálkový cyklista, rekreační cyklista, mountain biker, rodina s dětmi, in-line bruslař, pěšák. Hlavní kritéria: vhodný povrch, náročnost, vybavenost službami. Koncové body výletů budou uvádět kategorii ubytování. Trasy budou respektovat nástupní místa (vlak, silnice) a uzlové body, kde je možné změnit způsob aktivity (kolo a in-line, pěší a cyklo). Pro EV13 bude navrženo 5-7 etap. Dále  budou 4 pro cyklisty, 2 pro in-line brusle a 4 pro pěší. V koridoru +10 km od páteře Zeleného pásu budou ve spolupráci s partnery navrženy i krátké okruhy k zajímavostem.  

A.T2.4.1 Návrh min. 15 produktů pro jednotlivé cílové skupiny na páteřní trase EV13 a širším koridoru Zeleného pásu
Každý z navržených produktů bude obsahovat informace, určené pro cílové skupiny, cestovní kanceláře, které mají zájem vytvářet nabídkové produkty a regionální kulturní a turistické instituce, které dané území propagují.  Etapizace trasy EV 13 bude dle možností modulová, s místy pro přenocování po 25 nebo 50 km, což umožní variabilní etapy 25, 50, 75 nebo 100 km. Každý z produktů bude obsahovat:
- Nástupní a koncové body s popisem dostupných služeb 
- Návrh optimální trasy dle povrchů a náročnosti
- Turistické cíle
- Pokud jde o uzlové body, pak možnosti změny aktivit (cyklo/in-line/pěší)  
Realizaci výstupu zajišťují odborní pracovníci, zaměstnanci partnera PP5.

INVESTICE
K dosažení cílů a výsledků projektu je pro partnery nezbytné získat podrobné údaje o návštěvnosti a to v průběhu samotného projektu i po jeho ukončení. Pro tento účel je navrženo použití 12 sčítacích zařízení, jejichž výstupy bude možno průběžně vyhodnocovat, poskytovat všem partnerům a využívat při průběžných zprávách. Získané údaje budou vyhodnoceny společně s kvalitativním monitoringem a umožní srovnávat návštěvnost jednotlivých úseků a atraktivit na trase a sezónní vliv na návštěvnost. Kompletní data též umožní zpracovat ekonomické vyhodnocení přínosu cyklostezky vedoucí územím Zeleného pásu. Přínos pro partnery a instituce v oblasti cestovního ruchu spočívá v tom, že se jedná o první zpracování podobných dat v rámci přeshraničního území. Průběžný sběr umožní sledování podrobných dat a tím i dopad marketingových aktivit projektu v jeho průběhu i po jeho skončení. Získané zkušenosti budou využity při vytváření marketingových strategií za účelem zvýšení počtu přenocování v regionu.
Sčítače budou rozmístěny na území obou států, přednostně na hraničních přechodech. Sběrná data budou sloužit jak pro potřeby české, tak také rakouské strany. Dva sčítače, pořízené partnerem JCCR, budou umístěny v regionu Jižní Čechy a Waldviertel,  zbylých 10 pokryje hraniční prostor regionů Weinviertel, Jižní Morava, Vysočina.
Rizika spojená s investicemi: Rizikem spojeným s investicí je případné odcizení nebo poškození zařízení. Sčítače budou instalovány tak, aby splňovaly podmínky pro pojištění. Pojištění bude sjednáno po dobu projektu a jeho udržitelnosti, náklady na pojištění jsou zahrnuty do investice.

Investiční dokumentace: K umístění investice "Sčítací zařízení" není zapotřebí stavební povolení ani jiná technická dokumentace. O umístění zařízení budou informování správci komunikací, území a příslušné obce.
Vlastnická práva: Investice se nedotýká vlastnických práv k pozemkům, na kterých budou mobilní zařízení instalována. Vlastnická práva získají pořízením investice partneři projektu Nadace Partnerství (2 ks) a JCCCR (2 ks). Partneři pořídí sčítače jako společnou investici formou společného výběrového řízení, vyhlášeného Nadací Partnerství. Jako vlastníci těchto zařízení zabezpečí provoz, údržbu a případné opravy po dobu celého projektu a po dobu jeho udržitelnosti. Plánována je pravidelná kontrola technického stavu zařízení v terénu.
Hlavní výstupy: Nákup sčítacích zařízení není hlavním výstupem projektu. Potřebné údaje jsou uvedeny pod aktivitou "Monitoring" v pracovním balíčku T2 Řízení kvality služeb a infrastruktury.

A.I1.1 Nákup sčítacího zařízení
Dodávka 4 ks sčítačů -  automatických  elektronických zařízení pro kontinuální monitoring a vyhodnocení návštěvnosti, vliv sezónnosti a dopadů marketingových aktivit projektu. Data jsou nezbytná také pro vyhodnocení efektivity projektu a jeho ekonomických přínosů. Sčítací zařízení budou pořizovat data v lokalitách, vázaných na přírodní a kulturní památky v koridoru Zeleného pásu. Pořizovaná data budou rozlišovat cyklisty a pěší a směr jejich pohybu. Data budou zaznamenávána min. v intervalu 1 hodiny. Data budou sloužit jako kvantitativní vstup pro komplexní monitoring návštěvnosti, zahrnující také kvalitativní dotazníkový průzkum. Partneři pořídí sčítače prostřednictvím společné investice, na kterou bude Nadací Partnerství vypsáno veřejné výběrové řízení.

A.I1.1.1 4 ks dodaných sčítačů
Dodávka 4 ks sčítačů -  automatických  elektronických zařízení pro kontinuální monitoring a vyhodnocení návštěvnosti, vliv sezónnosti a dopadů marketingových aktivit projektu. Data jsou nezbytná také pro vyhodnocení efektivity projektu a jeho ekonomických přínosů. Sčítací zařízení budou pořizovat data v lokalitách, vázaných na přírodní a kulturní památky v koridoru Zeleného pásu. Pořizovaná data budou rozlišovat cyklisty a pěší a směr jejich pohybu. Data budou zaznamenávána min. v intervalu 1 hodiny. Data budou sloužit jako kvantitativní vstup pro komplexní monitoring návštěvnosti, zahrnující také kvalitativní dotazníkový průzkum. Partneři pořídí sčítače prostřednictvím společné investice, na kterou bude Nadací Partnerství vypsáno veřejné výběrové řízení.