Prostřednictvím online portálu www.stromroku.cz může návrh podat kdokoli – jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce. Dvanáct nejzajímavějších finalistů, kteří vzejdou z výběru poroty, bude soutěžit o titul Strom roku 2019 v letním online hlasování. Nejpopulárnější strom navíc postoupí do celoevropského kola.

Pro nominaci stromu do soutěže je potřeba znát několik základních údajů. Vedle příběhu stromu je nutné znát i jeho druh, lokalitu, kde roste, přibližné stáří a obvod kmene ve výšce 130 cm. Fotografie ze současnosti i minulosti a informace o možnostech spolupráce na sběru hlasů s dalšími lidmi a organizacemi šance přihlášky také významně navýší.
 
Celostátní anketa, kterou chce Nadace Partnerství vyzdvihnout podpořit aktivní lidi v péči o přírodní dědictví, bude na významné stromy upozorňovat celý rok. Hlasování v anketě bude spuštěno 17. června 2019
a potrvá až do 25. září. Kdo nejvíce zaujal veřejnost v hlasování, zveřejní Nadace Partnerství v rámci slavnostního vyhlášení 10. října 2019.
Nominujte nyní na www.stromroku.cz