Co je u nás nového?
Více

Pomáháme s vámi zlepšovat veřejný prostor
Více

Turistika jedině šetrně!
Více

Podporujeme šetrné zacházení s vodou
Více

Pečujeme o stromy
Více

Vzděláváme i bavíme v naší Otevřené zahradě

Více

Andrea Krůpová I projektová manažerka 
e-mail: andrea.krupova@nap.cz 
el.: (+420) 515 903 131
mobil: (+420) 775 856 359

Lovec stromů míří do Velkých Opatovic

Známý britský „lovec stromů“ Rob McBride po roce přijíždí do České republiky. Ve čtvrtek čtvrtek 7. února od 11.00 hodin navštíví Velké Opatovice.
Stejně jako v loňském roce je v lovcově hledáčku česká finalistka v soutěži Evropský strom roku – stoletá Lípa svobody neboli Zádvorská lepa, která roste ve Velkých Opatovicích na Blanensku.

Rob McBride je britský fotograf, cestovatel, organizátor kampaní a ambasador starých a významných stromů. Celý život zasvětil jejich ochraně a propagaci. Dlouhodobě spolupracuje s BBC na pořadech a reportážích věnovaných stromům.
 
Jeho twitter sleduje téměř přes čtyři tisíce lidí. Do facebookové skupiny „Treehunter, kterou založil před jedenácti lety, se přihlásilo již přes sedmnáct set dalších „lovců stromů“. Podílí se na blogu Stromy v nouzi, který se věnuje případům ohrožených stromů a lesů.
 
Během své letošní „stromojízdy“ za finalisty ankety Evropský strom roku navštíví celkem 12 evropských zemí včetně Česka. Kvůli významným stromům Evropy tak procestuje přes 24 tisíc kilometrů.
 
Více informací o lovci stromů na www.treehunter.co.uk.


 

Přílohy