Co je u nás nového?
Více

Pomáháme s vámi zlepšovat veřejný prostor
Více

Turistika jedině šetrně!
Více

Podporujeme šetrné zacházení s vodou
Více

Pečujeme o stromy
Více

Vzděláváme i bavíme v naší Otevřené zahradě

Více

Velká jarní cyklojízda v Brně otevře stadion za Lužánkami

Stadion za Lužánkami se poprvé otevře veřejnosti! Proběhne tu totiž zakončení Velké jarní cyklojízdy, kterou naše nadace spoluorganizuje.
Po téměř čtrnácti letech otevře své brány veřejnosti fotbalový stadion za Lužánkami. Ve čtvrtek 16. dubna tu totiž zakončí svou trasu letošní Velká jarní cyklojízda – tradiční akce propagující jízdu na kole ve městě, kterou organizujeme společně s Brnem na kole a sdružením Věříme Zbrojovce.

Stejně jako blížící se květnová kampaň Do práce na kole nese i letošní cyklojízda podtitul Ve vší parádě. A oprávněně! Na facebooku se nám zatím přihlásilo více jak tisíc Brňanek a Brňanů. Ve čtvrtek se mezi nimi objeví i fotbalista Petr Švancara nebo brněnský primátor Petr Vokřál.

Na spojení cyklojízdy a stadionu za Lužánkami jsme se domluvili na poslední chvíli.

„S nápadem ukončit cyklojízdu na tomto legendárním stadionu přišli sami organizátoři ,Švancarových´ brigád. Tento nápad podpořili i brněnští radní a tak stadion po téměř 14 letech opět ožije."

Michal Šindelář z Brna na kole, které se podpoře cyklistiky věnuje dlouhodobě.

Samotná cyklojízda startuje v 18.00 z Moravského náměstí od kina Scala, kde proběhne krátký předprogram celé akce.

Cyklojízda se vydá z centra Brna směrem na Slovanské náměstí a nazpět ke stadionu. Stadion za Lužánkami se otevře po sedmé hodině večerní. Doprovodný program připravuje Rádio Krokodýl a na místě tu bude i občerstvení, které zajišťuje Starobrno. 
 

Velká jarní cyklojízda:

 
Petr Švancara