Postaráme se o až o deset dětí v příjemně zařízených prostorách budovy A. Hlavní vyžití čeká děti venku – v zahradě si užijí vzdělávací interaktivní prvky, ukázky městského hospodaření v Boromejské zahradě, kde mají děti vlastní záhonek se zeleninou a bylinkami, na výlety a na procházky mohou vyrazit do parku na Špilberku, na Kraví horu nebo na celodenních výpravy za poznáním.
 
O děti se starají pedagožky, které v sobě spojují to dobré z Waldorfské a Montessori pedagogiky, principy respektovat a být respektován, lásku k dětem a poznávání přírody a okolního světa.
 
Rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem stejně jako principy respektující výchovy a seznamování se s přírodními zákonitostmi a krásou přírody od nejrannějšího věku považujeme za důležitou součást udržitelného života a vedle našeho úsporného areálu je to další drobnost, díky které můžeme říct, že žijeme naši misi.

Projekt Pidilidi v zemi OZ podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Díky této podpoře se nám za dobu trvání projektu (ukončen 31. srpna 2016) podařilo zjednodušit slaďování pracovního a rodinného života dvaceti rodičů dvaadvaceti dětí v dětské skupině a dvaadvaceti rodičů využívajících další výstupy projektu.

S koncem projektu ale provoz dětské skupiny nekončí – pokračujeme dál s Gabrielou, Blankou a Emou. 

 


osf_praha_cz-(1).png
norway_grants-(3).png