Co je u nás nového?
Více

Pomáháme s vámi zlepšovat veřejný prostor
Více

Turistika jedině šetrně!
Více

Podporujeme šetrné zacházení s vodou
Více

Pečujeme o stromy
Více

Vzděláváme i bavíme v naší Otevřené zahradě

Více

Bylinkové dílny 2020

I letos pro vás v Otevřené zahradě připravujeme bylinkový seriál. Začínáme v dubnu a už teď můžete zakoupit dárkový poukaz a místo v kurzu někomu věnovat.
MÍSTO KONÁNÍ BYLINKOVÝCH DÍLEN JE JEDINEČNÉ!

Zázemí pro výrobu kosmetiky nám poskytne venkovní kuchyně i se svými kamny, zážitek z vaření je tak naprosto neopakovatelný. K výrobě používáme také přírodní oleje, emulze a další přípravky. V případě deště máme k dispozici unikátní interiéry pasivního domu, který nám poskytuje ideální alternativu pro výrobu.

VĚNUJTE SVÝM BLÍZKÝM ZÁŽITEK V PODOBĚ ÚČASTI NA BYLINKOVÉ DÍLNĚ. Dárkové poukazy právě v prodeji.


BYLINKOVÁ DÍLNA: PÉČE O PLEŤ A RUCE

Kdy: 16. června 2020,  16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950
REGISTRACE

Budeme se věnovat tomu, jak pomocí výtažků z rostlin pečovat o ruce a pleť. Výhodou doma připravených krémů, masek a olejů je, že máme jistotu, že  jsou čerstvé. V našem podání se zdroji ze zahrady a bez jakýchkoliv konzervačních přípravků. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Heřmánková mast na ruce
    Olej na nehtovou kůžičku
    Krém na vrásky z přírodních aktivních látek (s plamatkou zelnou a kozincem blanitým)
    Přírodní hydratační a vyživující pleťová maska
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: RŮŽOVÁ

Kdy: 9. června 2020,  16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Růže je považována za královnu květin. Májová dílna se zaměří na péči o pleť a na výrobu parfému.  Zahalte se do vůně vlastního parfému namíchaného dle vašeho vkusu. Přírodní rtěnka bez chemie udělá radost vašim rtům. Z krásných růží z Otevřené zahrady si vyrobíme růžovou čistící emulzi pro citlivou pleť a přírodní krém.  Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Růžová čistící emulze
    Růžový krém
    Parfém na míru (lahvička roll-on)
    Rtěnka pro každé rty
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: SVATOJÁNSKÁ - VĚNCE A TANCE

Kdy: 23. června 2020, 16:30-19:30
Počet osob: 40
Cena: 920 Kč
REGISTRACE

Svatojánská noc je opředena mnoha mýty a legendami. Pojďme si zažít tu svou v zahradě. Říká se, že o svatojánské noci mají byliny největší moc a sílu. Nasbíráme si svatojánské bylinky a upleteme si věnec z rozkvetlé zahrady jako ozdobu naší krásy a  jedinečnosti. Připravíme si ořechový likér a bylinné sirupy. A o tak významné noci si i zatančíme. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Svatojánské věnce
    Bylinné sirupy
    Sběr svatojánských bylin z Otevřené zahrady
    Ořechový likér
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: SLUNEČNÍ LÁZNĚ

Kdy: 14. července 2020, 16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Léto je obdobím, kdy je naše pleť namáhána sluncem a teplem. Proto ji ovlažíme čerstvou pleťovou maskou. Krém na opalování je složen jen z olejů, másel a minerálních oxidů. I přesto dokáže vaši pleť spolehlivě ochránit proti slunci. Namícháte si jej na míru podle vašeho typu pleti. Kůži zjemníme ořechovým peelingem a omladíme očním krémem ze vzácných olejů a sérem s chrpovými výtažky. Chrpy, které používáme, jsou z Otevřené zahrady a s láskou je pro vás macerujeme. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Oční olej proti vráskám
    Ořechový peeling na pleť
    Pleťová maska po opalování
    Krém na opalování
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: VÍTR VE VLASECH

Kdy: 25. srpna 2020,  16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Na srpnové dílně se budeme věnovat našim vlasům a tomu, jak o ně pečovat bez chemického zatížení. Vyrobíme si šetrný tuhý šampuk (tj. šampon bez vody obsahující přírodní rostlinné oleje, výluhy, pečující a čistící látky) s výbornými pěnivými vlastnostmi. A toho si ceníme, cesta k  funkčnímu složení nám zabrala tři roky. Kondicionér se vzácnými oleji a panthenolem nám zvlášť v letním období pomůže vlasy vyživit a usnadní jejich rozčesávání. Prozradíme vám recept na sprej proti padání vlasů a ukážeme,  jak při regeneraci vlasů zapojit oxid křemičitý obsažený v přesličce rolní. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Pěnivý šampuk
    Vlasová voda proti vypadávání vlasů
    Kondicionér na rozčesávání vlasů
    Oplach z přesličky rolní
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: BYLINKÁŘSKÉ MAZÁNÍ

Kdy: 29. září 2020, 16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Tato dílna je tradiční bylinkářská a našla si mezi vámi velkou oblibu. Tentokrát se zaměříme na velmi silné masti, které nám pomohou v nastávající zimě zjemnit neduhy naší kůže. Konopná mast je silným pomocníkem v péči o problematickou a suchou kůži. K tvorbě masti použijeme macerát z konopí i konopný olej. Ke kráse nám pomůže růžová mast s extraktem z Babiččiny voňavé růže z Otevřené zahrady. Velmi silná mast na plísně na nohou nebo rukou je ořešáková. Připravíme si ji podle tradičního receptu. Na závěr vykopeme kořen kostivalu a z něj si připravíme čerstvou mast na bolavé klouby. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Konopná mast s léčivým olejem
    Růžová mast
    Ořechová mast
    Kostivalová tinktura
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: JAK NA STRES?

Kdy: 15. října,  16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Čas letního odpočinku je za námi a často se cítíme pod tlakem. Přijďte se k nám uvolnit a připravit si bylinné přípravky proti stresu. Ochutnáme několik druhů bylinkových vín, které udělají dobře vašim nervům a trávení. Ukážeme si, jak vyrobit šumivku do koupele a masážní kostku z jemných olejů pro klidné podzimní večery. Každý si bude moci natrhat v Otevřené zahradě snítku uklidňujících bylinek do koupele dle vlastního výběru. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Bylinkové víno (kozlík, máta, řebříček, třezalka, heřmánek)
    Nálevy do koupelí (bylinky pro uklidňující koupel: pelyněk brotan, meduňka, levandule)
    Šumivka do koupele
    Masážní kostka
 

BYLINKOVÁ DÍLNA: PŘÍPRAVA NA ZIMU

Kdy: 12. listopadu 2020, 16:30-19:30
Počet osob: 24
Cena: 950 Kč
REGISTRACE

Zima je dlouhé období bez slunce a tepla. Přijďte se k nám inspirovat, jak se na ni připravit. Vyrobíme si krém a koupelovou sůl na zmírnění celulitidy. Ta je právě symbolem chladu a neprokrvení našich končetin. Poradíme vám, jaký krém je vhodný na chladné dny a jaké oleje jsou pro vás nejvhodnější. Do krému použijeme zvláště vzácný šípkový olej, který hojí jizvy a drobné poranění. Zároveň je schopen sjednotit tón pleti. Na dílně používáme kvalitní, za studena lisované oleje. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

CO BUDEME VYRÁBĚT?

    Krém na zmírnění celulitidy
    Koupel proti celulitidě (směs solí a EO)
    Mycí kostka se vzácnými oleji
    Výživný podzimní krém s šípkovým olejem